Wynajem samochodu Warszawa – co różni leasing od wynajmu

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Zastanawiasz się nad leasingiem i wynajmem auta, i nie wiesz co wybrać? Który wariant będzie korzystniejszy dla Ciebie? Podpowiadamy!

Leasing oraz wynajem różnią się przede wszystkim wysokością miesięcznych rat, zakresem usług oraz sposobem zakończenia umowy.

W leasingu wraz z końcem umowy następuje wykup auta za symboliczną kwotę, a w przypadku wynajmu najczęściej auto jest zwracane i można podpisać kolejną umowę na nowy samochód. Oczywiście można wykupić samochód, jednak końcowa kwota będzie wyższa niż przy leasingu.

Krótko mówiąc — coś za coś. W przypadku leasingu rata jest wyższa niż w wynajmie, ponieważ w wynajmie płaci się jedynie za użytkowanie, a w leasingu spłaca się całą wartość auta.

Kolejną różnicą jest zakres usług w trakcie trwania umowy. Leasing jest formą finansowania auta, więc leasingodawca nie odpowiada za nic innego jak finansowanie, reszta jest po stronie leasingobiorcy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wynajmu. Tutaj zakres usług dodatkowych można dopasować do własnych potrzeb.

Różnica jest również sposób, w jaki użytkuje się auto. W przypadku leasingu – leasingobiorca tak naprawdę może korzystać z niego, jak z własnego samochodu. W przypadku wynajmu obowiązują ścisłe ramy np. miesięcznego przebiegu. Spowodowane jest to tym, że deklarowany przebieg ma wpływ na miesięczną ratę wynajmu. Oczywiście takiego limitu nie ma w przypadku leasingu.

Najważniejsze jest jednak to, ze zarówno przy leasingu, jak i wynajmie można zaliczyć miesięczne raty do kosztów uzyskania przychodu działalności gospodarczych.

 

Popularne tagi: wynajem samochodów Warszawa wypożyczalnia samochodów Warszawa , wynajem aut Warszawa Modlin , wypożyczalnia aut Warszawa Okęcie , wypożyczalnia aut Warszawa