PORTALE PARTNERÓW

Preparat na rdzę Katowice – korozja przyczyną problemów właścicieli aut

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Kochasz swoje auto, ale mimo to zapominasz o jego konserwacji? Efektem takiego zaniedbania jest korozja podwozia, jak i nadwozia. Taki stan rzeczy może doprowadzić do tragedii, a efektem będzie to, że Twoje auto skończy na złomie. Jak więc zadbać o nie i zabezpieczyć go przed korozją?

Tak naprawdę niewielu właścicieli aut zdaje sobie sprawę z problemu, jakim jest korozja. Mimo, że zrobiliśmy zabezpieczenie antykorozyjne, ona i tak potrafi zaatakować miejsca trudno dostępne, których nie wyłapie nawet diagnosta na przeglądzie.

Możecie wierzyć lub nie, ale każde auto jest tak samo narażone na rdzę. Wynika to z faktu, jakim jest nasz klimat. Szczególnie zimą, kiedy to drogowcy wysypują na drogi sól i inne substancje chemiczne, które szkodzą naszym pojazdom.

Wszystkie auta korodują i zależy to od wielu czynników, ale jak pokazuje praktyka, najczęściej są to auta dostawcze, zabytkowe i terenowe.

Preparat na rdzę Katowice – w jakich miejscach szukać korozji?

Jeśli chcemy uniknąć postępującej korozji, warto regularnie robić przeglądy nadwozia, jak i podwozia. Rdzy zaczynamy szukać w miejscach, które są najbardziej narażone na kontakt z wodą i uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj są to krawędzie drzwi, progi, błotniki oraz wszystkie miejsca, gdzie gromadzi się wilgoć, np. pod uszczelkami.

Preparat na rdzę Katowice – samodzielne usuwanie rdzy

Wszystkie drobne i powierzchowne pęcherze rdzy można usunąć samemu. Wystarczy delikatnie papierem ściernym pozbyć się rdzawego nalotu, a tak przygotowaną powierzchnie należy dokładnie odtłuścić i nałożyć np. preparat na rdzę Katowice, a dopiero wtedy pomalować farbą o kolorze najbardziej zbliżonym do oryginalnego. Należy jednak pamiętać, że robiąc samodzielne naprawy blacharskie, nigdy nie uzyskamy fabrycznej jakości lakieru, dlatego naprawę w widocznych miejscach lepiej pozostawić specjalistom.

Niestety czasem zdarza się, że naprawa staje się nieopłacalna, wtedy rozważmy złomowanie, ponieważ dalsze użytkowanie takiego auta może zagrażać życiu.