https://codeengineers.com/pl/author/14/ewa-zietala
Prowadzenie fanpage Kalisz - codeengineers - Obsługa Facebooka Wielkopolskie
Jesteśmy w posiadaniu profesjonalnego sprzętu do dokonywania diagnostyki jak również dysponujemy autami zastepczymi. naprawa auta po wypadku Warszawa http://domain435.webnode.com/naprawa-auta-po-wypadku-warszawa/ Tania i solidna naprawa auta po wypadku - Warszawa? Doskonale trafiłeś – Altmot oferuje kompleksowe usługi w konkurencyjnych cenach – zapraszamy!
Underleverantör kommer att erbjuda dig billigare och snabbare tjänster. Det är en perfekt lösning för stora producenter. Underleverantör Tjänster av rostfritt stål som outsourcats är ett utmärkt tillfälle för stora företag. Ring och beställ.      iqos wymiana grzałki

Uprawnienia SEP do 1 kV – co warto wiedzieć przed przystąpieniem do kursu

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Każde, nawet najprostsze działanie, które polega na pracy z prądem, wymaga odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. Jak je zdobyć dowiecie się z tego artykułu.

Niestety, bezpieczeństwa nie zapewnią nam ani najbardziej obszerna wiedza o prądzie, ani długoletnie doświadczenie. Nawet bardzo doświadczonym elektrykom zdarzają się wypadki przy pracy. Oczywiście, zdobywana przez lata wiedza pozwala im na uniknięcie oczywistych zagrożeń, niemniej jednak każdą pracę wiążącą się z instalacjami elektrycznymi do 1kV należy wykonywać przy wyłączonym napięciu. Jest to konieczne nawet przy tak prostych czynnościach, jak wymiana żarówki, gniazda czy układaniu przewodów zasilających.

Gdyby jednak zdarzyła się sytuacja wykonania pracy pod napięciem, wtedy konieczna jest asekuracja drugiej osoby. W przypadku porażenia ta osoba ma możliwość odciąć dopływ prądu, jak również udzielić porażonemu pierwszej pomocy. Takie pracy to szczególny typ i są bardzo rzadko wykonywane. Zazwyczaj są to roboty o charakterze kontrolno-pomiarowym.

Uprawnienia SEP do 1 kV – jak je zdobyć?

Do zdobycia uprawnień elektrycznych nie jest wymagane ukończenie żadnej szkoły o kierunkowym profilu, ale jeśli mamy świadomość, że stan naszej wiedzy w tym zakresie nie jest wystarczający, warto wziąć udział we właściwym kursie przygotowawczym. Kursy na uprawnienia SEP do 1 kV organizowane są m.in. przez Centrum Szkoleń Energetycznych. Po odbyciu kursu można przystąpić do egzaminu. Wniosek o przystąpienie do egzaminu pobiera się z właściwego dla danego miejsca zamieszkania oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, w którym odbędzie się egzamin. Oddziały SEP zlokalizowane są w każdym mieście powiatowym, a koszt takiego egzaminu dającego uprawnienia SEP do 1 kV to około 150 zł.