https://codeengineers.com/pl/offer-software-house/3-x-x-1-44/budowa-stworzenie-mvp-polska-sieradz
portfele damskie dla każdego - lulany - U nas możecie znaleźć portfele damskie dla każdego w dobrych cenach
Michał Kołtyś przedsiębiorca https://www.bk.pw.edu.pl/events/details/2624 minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
księgowa online ttt księgowość Bełchatów 1 maja 1      buty sportowe męskie 2019

Rozwiązania antykorozyjne Katowice dla przemysłu motoryzacyjnego i metalowego

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Wpływ korozji na różne dziedziny przemysłu, w tym również na sferę przemysłu motoryzacyjnego jest bardzo duży, a straty spowodowane tym zjawiskiem liczy się w miliardach dolarów.

Czynnik ekonomiczny to nie jedyny problem, który wiąże się z korozją. To proces utrudniający życie w wielu strefach – dziurawa rura, walący się most, zniszczona konstrukcja stalowa czy rdzewiejące części samochodowe. Te parę przykładów pokazuje gdzie i w jaki sposób odczuwamy skutki korozji. Dlatego temat ograniczania jej skutków obejmuje liczne grono osób, w tym również firmy, które zajmują się produkcją zabezpieczeń antykorozyjnych.

Celem takich działań jest zmniejszenie kosztów związanych z korozją oraz przedłużenie okresu użyteczności elementów. Do walki z nią wytaczane są całe arsenały znanej nam broni. Zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia podczas transportu jest bardzo ważnym czynnikiem. Na sukces w walce z korozją wpływ mają również inne czynniki.

Rozwiązania antykorozyjne Katowice – lotne inhibitory VCI

Najbardziej znanym rodzajem korozji jest korozja elektrochemiczna. Procesem, który warunkuje jej wystąpienie, jest różnica potencjałów na powierzchni metalu. Efektem pojawienia się elektrolitu w środowisku o dużej wilgotności zachodzi reakcja oddziaływania pomiędzy anodą a katodą. Korozja elektrochemiczna jest główną formą niszczenia części oraz komponentów metalowych, szczególnie podczas użytkowania oraz transportu morskiego.

Inhibitory korozji powodują zmniejszenie lub zahamowanie procesów korozji. Wyróżnić można inhibitory katodowe,  a także anodowe. Efektem tych działań jest zmniejszenie gęstości prądu korozyjnego. Aktualnie stosuje się mieszankę inhibitorów katodowych i anodowych, które wpływają na oba procesy. Inhibitory korozji klasyfikuje się w zależności od środowiska, w jakim działają, od mechanizmu ochrony oraz rodzaju warstwy ochronnej, która wytwarzana jest przez nie na powierzchni metalu.

Najpopularniejsze rozwiązania antykorozyjne Katowice to zastosowanie lotnych inhibitorów korozji. Lotne inhibitory VCI wypełniają przestrzeń, w której się znajdują i osadzają się na powierzchni metalu i dochodzą nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc.

 

 

Popularne tagi : lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
rozwiązania antykorozyjne Katowice

Dojazd: