PORTALE PARTNERÓW

Osuszanie mieszkań – powstawanie wilgoci i jej likwidacja

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Wilgoć to zjawisko, które powinno zaniepokoić każdego domownika. Zwiększona wilgotność niekorzystnie wpływa na fundamenty oraz ściany budynku, jak i na nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest osuszanie mieszkań, w tym ścian wewnętrznych.

Wilgoć w mieszkaniu – dlaczego powstaje?

Żeby zacząć osuszanie mieszkań należy znaleźć przyczynę powstania wilgoci, czyli poszukać tego, co spowodowało nadmierne gromadzenie się wody w ścianach, a dopiero przystąpić do osuszania. Jeżeli zrobimy to na odwrót, może okazać się, że nasza praca poszła na marne.

Jednym z najczęściej występujących powodów, który sprawia, że nasze mieszkanie staje się wilgotne oraz zaczynają pojawiać się pleśnie, jest niesprawna, bądź źle wykonana wentylacja mieszkania.
Dzisiejsze budownictwo zakłada stosowanie najlepszej i najszczelniejszej stolarki okiennej oraz drzwiowej. W takiej sytuacji należy przemyśleć system wentylacyjny. Osuszanie mieszkań najczęściej zalecane jest w łazience, kuchni a niekiedy w małych sypialniach. Te pomieszczenia są najbardziej narażone na zwiększoną wilgotność i to właśnie tam często możemy zauważyć wykwity pleśni.

Osuszanie mieszkań – dlaczego nadal pojawia się wilgoć?

Przyczyną nadal pojawiającej się wilgoci może być słaba izolacja przeciwwilgociowa lub przeciw wodna ścian. Jest to czynnik zauważalny szczególnie w starszym budownictwie. Jeśli przez wiele dni pogoda nie sprzyja i pada deszcz, wtedy dochodzi do podniesienia wód gruntowych. Bez względu czy jest to stare, czy nowe budownictwo, takie kilkudniowe opady deszczu powodują wzrost wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Jeśli posiadamy słabą izolację, wtedy najlepiej osuszyć fundamenty i zamontować dodatkową izolację.

Osuszanie mieszkań – co jest powodem wilgoci w mieszkaniu?

Kluczową dla utrzymania ciepła w mieszkaniu jest izolacja termiczna budynku. Jeśli jej nie ma, ściany są mocno wychłodzone i chłoną całą wilgoć z zewnątrz. Ogrzewając budynek nieposiadający izolacji na ścianach wewnętrznych, zaczyna skraplać się para wodna. To z kolei powoduje pojawienie się pleśni i grzybów na ścianie. Jeśli u nas występuje taki przypadek, wówczas należy wykonać prawidłową termoizolację.

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:

Dojazd: