PORTALE PARTNERÓW

Jakie występują rodzaje węży przemysłowych?

Opublikowane przez codeengineers w dniu

Gałąź przemysłu jest szeroka, dlatego też węże przemysłowe, które są w niej wykorzystywane, znajdują szerokie zastosowanie. Są chętnie wybierane, ponieważ cechują się wyjątkową łatwością montażu i elastycznością. Są sytuacje, gdzie węże z powodzeniem mogą zastępować fragmenty rurociągów. Węże przemysłowe są szeroko wykorzystywane w takich dziedzinach jak m.in. rolnictwo, logistyka, przeładunek. Spotyka się je również w górnictwie, transporcie czy przemyśle morskim czy nawet wiertnictwie ropy naftowej i gazu.

Podział węży nie najważniejszy

Istnieje wiele podziałów węży przemysłowych. Dwa najpopularniejsze i najczęściej używane, są dokonywane na podstawie zastosowania węży oraz materiału, z jakiego są wykonywane. Druga kategoria dzieli węże na cztery główne grupy: węże gumowe i PCW, perystaltyczne, teflonowe i wykonane ze stali nierdzewnej. Każda ta grupa ma swoje podgrupy. W zależności od materiału, z jakich są wykonane węże, można je wykorzystać w innej gałęzi przemysłu.

Właściwości węży gumowych

Dobrym przykładem może być wykorzystanie węży gumowych oraz PCV. Są one elastyczne oraz wytrzymałe na zmiany temperatury oraz przecieranie. Są również niepalne, dlatego też są szeroko wykorzystywane do transportu i przelewania różnych rodzajów paliw oraz substancji ropopochodnych. Ich kolejną zaletą jest fakt, że wewnątrz węża nie osadzają się osady czy elementy przelewanych substancji, co nie zmniejsza wydajności węża i go nie nadwyręża. Ich optymalna temperatura pracy zawiera się w zakresie od -30°C do +60°C.

Węże techniczne oraz uniwersalne

Węże techniczne oraz uniwersalne pozwalają na przesyłanie płynów, gazów pod ciśnieniem oraz lekkich chemikaliów. Są one niezwykle elastyczne i pozwalają na dostosowanie ich do wielu urządzeń. Odpowiednie węże przemysłowe można kupić w sklepie TECHNOR (dopaliwa.pl), gdzie na życzenie klienta możliwe jest przygotowanie zestawów o dowolnej grubości węży oraz dodatkowych parametrów zależnych od potrzeb zamawiającego.

 

Kategorie: DOM